Podpora IPv6 a DNSSEC na našem webu nastavena. Co to znamená?

IPv6 (internetový protokol verze 6) je v označení nastupujícího protokolu pro komunikaci v současném Internetu (resp. v počítačových sítích, které Internet vytvářejí). IPv6 nahrazuje dosluhující protokol IPv4. Přináší zejména masivní rozšíření adresního prostoru (tj. možnost přidělit všem zařízením jejich vlastní IPv6 adresu) a zdokonalení schopnosti přenášet vysokorychlostně data.

Pro používání IPv6 není ze strany uživatele v moderních operačních systémech nutná žádná speciální příprava (tj. minimálně Android 5.0, Windows Vista, Linux 2.6.12). Stejně jako pro IPv4 je však nutné příslušné nastavení síťových prvků (routerů) a aby IPv6 podporoval poskytovatel internetového připojení. V případech kdy síť LAN a WAN ještě není připravena je možno využít různých tzv. mechanismů přechodu, založených na enkapsulaci paketů IPv6 do IPv4.

ipv6 readyDNSSEC (zkratka pro Domain Name System Security Extensions) je v informatice sada IETF specifikací, které umožňují zabezpečit informace poskytované DNS systémem v IP sítích (tj. na Internetu) proti podvržení (tzv. spoofing) a úmyslné manipulaci. Klient (resolver) může pomocí elektronického podpisu ověřit původ dat, jejich integritu (neporušenost) nebo platnost neexistence záznamu, ale nezajišťuje zašifrovaný přenos dat (tj. utajení) a nezaručuje jejich dostupnost. Návštěva našich stránek je tak zase o něco bezpečnější a vy si tak můžete v klidu užít jejich procházení.