Upozornění: Problémy s dodávkou pitné vody v případě sucha
 

Vážení,

vzhledem k dlouhodobé předpovědi vysokých teplot beze srážek a s tím spojenému výskytu sucha si Vám dovolujeme zaslat několik bodů spojených s problematikou sucha z pohledu zákona č. 274/2001 Sb., o vodovodech a kanalizacích.

  • v obcích, kde není vodovod pro veřejnou potřebu, si občané zajistí vodu na vlastní náklady, obec nemá povinnost náhradního zásobování podle zákona o vodovodech a kanalizacích.
  • v obcích, kde je vodovod pro veřejnou potřebu je možné odběr vody omezit vydáním opatření obecné povahy (vydá ORP, obec zveřejní na úřední desce). Při nedostatku vody ve zdroji je provozovatel nebo vlastník povinen zahájit náhradní zásobování, např. dovážením vody cisternami. Obec se obrátí na svého smluvního provozovatele, pokud jím není sama.
  • problémy se suchem vlastník oznámí odboru životního prostředí obce s rozšířenou působností, problémy s jakostí dodávané pité vody je provozovatel povinen oznámit hygieně a krajskému úřadu.

Ohlášení všech problémů spojených s dodávkou pitné vody na ORP nebo na krajský úřad je velmi důležité pro zmapování míst s dlouhodobými problémy se suchem, ale má samozřejmě vliv i na určení priorit v následujícím dotačním období.

 

S pozdravem

 

Zuzana Voráčková

oddělení vodního hospodářství

 

Odbor životního prostředí

Krajský úřad Plzeňského kraje

Škroupova 18, 306 13 Plzeň

tel: 377 195 662

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

http://www.plzensky-kraj.cz